we speak English as well

Przeglądy techniczne

Bezawaryjna praca dwufunkcyjnych kotłów gazowych, czyli tych najpopularniejszych, to komfort i bezpieczeństwo dla domowników. Nikt nie chciałby być w sytuacji braku ogrzewania lub braku ciepłej wody w kranie - nawet jeden dzień. Jeszcze jesteśmy w stanie to przeboleć podczas pory letniej, ale już inne pory roku w Polsce nie są tak ciepłe jak w Hiszpanii;) Mimo wszystko część klientów zapomina, że to właśnie ich kocioł gazowy jest odpowiedzialny za ciepłą wodę użytkową i centralne ogrzewanie w ich domu lub mieszkaniu. W związku z tym trzeba o niego systematycznie dbać, bo jak mówi przysłowie: „jak dbasz tak masz”.

Przeglądy techniczne kotłów gazowych

Piecyk gazowy, czyli fachowo mówiąc kocioł gazowy do swojej pracy potrzebuje przede wszystkim gazu, powietrza, iskry (prądu), ale również wielu połączonych ze sobą precyzyjnych układów mechanicznych, hydraulicznych i elektronicznych. Obsługują one cały proces przetwarzania gazu i powietrza w energię cieplną.

Przegląd techniczny wykonywany przez technika GAZEKO ma za zadanie sprawdzić bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg spalania gazu jak również skontrolować kluczowe elementy armatury kotła odpowiedzialnej za poszczególne etapy całego procesu. Właściwe nastawy parametrów regulatora, wykrywanie zapotrzebowania na ciepłą wodę, detekcja płomienia, właściwe uruchamianie się kotła, szereg czujników zaangażowanych w bezpieczeństwo, odprowadzenie spalin i płynne działanie. Należy w tym miejscu podkreślić fakt, że podczas spalania każdego paliwa oprócz ciepła i spalin powstają także uboczne produkty spalania, które pozostają i gromadzą się w komorze spalania. Osady i nagary biorą się głównie z różnej (niestabilnej) jakości paliwa oraz zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, które we współczesnych urządzeniach jest pobierane z zewnątrz.

Coroczne nagromadzenie się tych niepożądanych substancji po sezonie grzewczym powoduje szybkie pogarszanie się wydajności i efektywności procesu spalania. Idzie też za tym zwiększone ryzyko usterek/awarii związanych z utrudnionym zapłonem, niewłaściwą stabilnością procesu spalania i zakłóconym odbiorem i dystrybucją ciepła w całym układzie. Dodatkowo zaniedbany i zabrudzony wymiennik ciepła wymaga bogatszej mieszanki gazowej, co krótko mówiąc przekłada się na wyższe rachunki za gaz.

Przeglądy techniczne kotłów grzewczych

Kocioł fabrycznie jest wyregulowany i zaprogramowany do pracy w stosunkowo „czystych warunkach”, a zanieczyszczenia po prostu zakłócają jego prawidłowe działanie i zdecydowanie bardziej wpływają na żywotność poszczególnych części kotła. Coroczne przeglądy techniczne wykonywane przez GAZEKO służą temu, żeby przedłużyć żywotność urządzeń grzewczych i mieć pod kontrolą kluczowe elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo i prawidłowe działanie piecyków gazowych, czyli kotłów gazowych i gazowych podgrzewaczy wody użytkowej.

Dla przykładu podajemy szacunkowe ceny najpopularniejszych części do najpopularniejszego we Wrocławiu kotła Viessmann Vitopend 100 (do nich należy doliczyć koszty usługi wymiany):

  • płyta główna 870 PLN brutto;
  • pompa obiegowa 750 PLN brutto; PLN brutto,
  • zawór trójdrożny 450 PLN brutto.

Ceny części zależą od producenta urządzeń np. Viessmann, Vaillant, od modelu oraz wersji. Przytoczone ceny odnoszą się do jednego z najprostszych i najtańszych modeli marki Viessmann, które wyszły już z produkcji ze względu na zmianę przepisów Unii Europejskiej.